TÜRKİYE AKDENİZ’DE LİBYA İLE YAPTIĞI ANLAŞMAYLA BÜYÜK GÜÇ OLDUĞUNU DÜNYA’YA İLAN ETTİ.

TÜRKİYE AKDENİZ’DE LİBYA İLE YAPTIĞI ANLAŞMAYLA BÜYÜK GÜÇ OLDUĞUNU DÜNYA’YA İLAN ETTİ.
Türkiye’nin Libya ile vardığı ve Akdeniz’de dengeleri değiştiren mutabakatın yankıları devam ediyor.Olup bittilerle Akdeniz’de Türkiye’yi tecrit etmeye çalışan Mısır,İsrail,Yunanistan,AB ülkeleri ve ABD ye Türkiye Libya ile yaptığı anlaşma ile dur dedi.Artık Türkiye Akdeniz’de en güçlü ülke.Akdenizdeki doğal kaynakaları ülkemiz cıkarlarına uygun cıkartıp kullanma hakkımızı tüm Dünyaya ilan ettik.Türkiye ve Libya arasında bir mutabakat metni imzaladık. Meclisimizden geçti. Şimdi de BM’ye gönderildi. Ve böylece askeri güvenlik hem de deniz yetki, alanlarının sınırlandırılmasıyla ilgili alanları belirlemiş olduk..

Şimdi içimizden bazıları cıkacak Libya’da bizimle anlaşmayı imzalayan hükümeti yok sayacak,İsrail,Mısır,Yunanistan ve diğer emperyalistlerin diliyle konuşacak ve Türkiye Cumhurriyetinin cıkarlarını koruyan Cumhurbaşkanımızı,hükümetimizi suclayacak.Türkiye’nin gücünü hafife alacak.Aynı Kurtuluş savaşında Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının emperyalizme ve işgalcilere karşı başlattığı mücadeleye karşı cıkanların en güçlü olan ülkeye bağlanalım,biz artık savaşamayız dedikleri gibi.Tarih korkakları değil zulme,haksızlığa,emperyalizme kariı cıkan kahramanları yazacak.

1974 Yılında Kıbrıs Barış Harekatıyla Rahmetli Ecevit Rahmetli Erbakan Türklerini haklarını korumuş ve Kıbrıs’ta oynanan oyunlara tüm emperyalist ülkelerin karşı cıkmasına rağmen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhurriyetini kurmuşlardı.O dönemde Nato da birlikte olduğumuz ülkelerin Kıbrıs Türklerini korumak için giriştiğimiz harekata karşı uyguladıkları amborgaları ve iki yüzlü siyasetlerini unutmadık.

Bu günlerde Suriye’de sınırlarımız kıyısında oluşturulmaya calışılan terör devletine karşı ve Akdeniz’de doğal kaynakları kendi cıkarları için kullanma hesaplarını yapan Yunanistan,Mısır,İsrail,ABD ve AB ülkelerine karşı gereken dersi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan verdi.Suriye ve Irak’ta artık bizi hesaba katmadan hiç bir konu cözülenemiyecek.Akdeniz’de Osmanlı’dan sonra kaybettiğimiz gücü tekrar yakaladık.Artık Türkiye çok güzçlü,Cumhuraşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gibi sözü dinlenen,gündem belirleyen dik duran,dünya 5 den büyüktür diyebilen güçlü bir çok Liderimiz var.

Kurduğu 16 Türk devleti ile her zaman Dünya da lider ülke olmuş biz TÜRKLER,17.Türk devleti Türkiye Cumhurriyeti ile yine Dünya da büyük güç ve lider ülkeyiz.Tarih tekerürden ibarettir.Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye geçmişte Ecevit ve Erbakan ile Kıbrıs’ta gücünü göstermişti,bugünlerde ise Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Suriyede,Irakta,Ortadoğuda ve son olarakta Kıbrısta ve Akdenizde Türkiyenin cıkarlarını koruyor ve emperyalizme dersini veriyor..Güçlü Liderimizle Türkiye İslam Ülkelerinin,Türk Dünyasının,ezilen Dünya halklarının umudu,sesi,gücü olmaya devam ediyor.

Okunma Sayısı: 218

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu

*