TÜRKİYE KORONAVİRÜSLE ÇOK BAŞARILI BİR MÜCADELE VERİYOR. EĞER BİZLER TEDBİRLERE UYMAZSAK FELAKET OLUR.LÜTFEN UYARILARA DİKKAT EDELİM.TÜM DÜNYANIN VİRÜSE KARŞI CARE ARADIĞINI VE ÖLÜMLERİN GİDEREK ARTTIĞINI UNUTMAYALIM.

TÜRKİYE KORONAVİRÜSLE ÇOK BAŞARILI BİR MÜCADELE VERİYOR.
EĞER BİZLER TEDBİRLERE UYMAZSAK FELAKET OLUR.LÜTFEN UYARILARA DİKKAT EDELİM.TÜM DÜNYANIN VİRÜSE KARŞI CARE ARADIĞINI VE ÖLÜMLERİN GİDEREK ARTTIĞINI UNUTMAYALIM.

Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin halkımızı uyardı.”Dünyada hızla yayılan ve hala tedavisinde çaresiz kalınan koronavirüse yakalananların ve ölümlerin giderek arttığını maalesef yaşıyoruz.Özellikle yurt dışından gelenlerin kurallara,karantina sürelerine uymalarının çok önemli olduğunu görüyoruz.Bugüne kadar ülkemizde de bu virüse yakalananların özellikle yurt dışından gelenlerden virüsü kaptıkları açıklandı.

İlçemizde de yurt dışından gelenlerin özellikle karantina süresine harfiyen uymaları hem kendileri hemde aileleri için çok önemli.Dünyanın en gelişmiş ülkelerini,güçlü olduğunu bilerek diğer ülkeleri ezen ve onların halklarını katleden zalim devletlerinde bu hastalık karşısında çaresiz kaldığını görüyoruz.İslam ülkelerini kardeş kavgalarına iterek sırf kendi çıkarları için onları bölen ve katleden AB ülkelerinin de bu virüs karşısında eli kolu bağlı kaldığını görüyoruz.Dünya büyük bir sınavdan geçiyor.Durum Dünyada gerçekten çok vahim.

Türkiye koronovirüse karşı başlangıcından itibaren gerekli önlemleri aldı.Özellikle sağlık bakanımız ve ekibi konuya çok ciddiye aldı ve süreci çok iyi yönetti.Şu an geldiğimiz noktada yurt dışından gelen vatandaşlarımızdan kaynaklı az da olsa hastalıklar başladı. Hükümetimiz sürekli halkımızı uyararak alınan tedbirleri açıklıyor.Halkımıza düşen bu kurallar harfiyen riayet etmemiz.Yoksa bu virüsün çok acımasız olduğunu unutmayalım.İnsanların ciğerlerine ve boğazlarına yapışan virüsle çok acı cekerek öldüklerini görüyor,izliyoruz.

Osmaneli Belediyesi olarak sağlık bakanlığımız,içişleri bakanlığımızın aldığı tedbirlere özenle uymamız gerekiyor.Unutmayalım birimizin yapacağı hatanın,dikkatsizliğin bedelinin çok ağır olduğunu aklımızdan çıkarmayalım.Belediye olarak okullarımızı ,MYO ,camileri ,parkları ,şirketleri ,caddeleri,pazarı,kısaca kritik olan her yeri ilaçlamaya devam ediyoruz.Allah yardımcımız olsun” dedi.

Okunma Sayısı: 51

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu

*